Існує кілька тисяч криптовалют. Біткоін, або BTC, є найбільшою з них за ринковою капіталізацією. На кінець 2021 року загальна вартість усіх існуючих біткоінів становила понад 1 трлн доларів. У січні 2021 року, коли ціна біткоіну почала досягати нового історичного максимуму, за день відбувалося близько 400 000 транзакцій з біткоінами. Його часто називають цифровим золотом, і не дарма.
Що потрібно знати про Біткоін
Біткоін також є першою криптовалютою. 11 жовтня 2008 року Сатоші Накамото опублікував документ про біткоін під назвою “Біткоін: пірингова система електронних грошей”. У ньому Накамото, особистість якого досі не встановлена, незважаючи на те, що багато людей називають його ім’я та славу своїм власним, описав систему, яка дозволяє “надсилати онлайн-платежі безпосередньо з однієї сторони до іншої без проходження через фінансові установи”. Перший Біткоін був здобутий 9 січня 2009 року. З моменту створення першого Біткоіна в 2009 році ціна Біткоіна значно зросла, з помітним стрибком ціни в листопаді 2021 року, коли ціна Біткоіна досягла майже 64 000 доларів США.
З того часу вартість Біткоіна продовжує знижуватися. Незважаючи на зниження вартості, все більше трейдерів додають біткоін у свій портфель завдяки його всесвітньому поширенню, унікальній економіці попиту та пропозиції та технології блокчейну. Почати інвестувати в нього вже сьогодні у вас буде можливість завдяки біржам, таким як https://www.bybit.com/ru-RU/.
Як видобувається біткоін
Нові біткоіни видобуваються в процесі, названому “майнінг біткоіну”. Майнінг біткоіну заснований на концепції, яка називається “доказ роботи”, яка передбачає рішення комп’ютерами складних криптографічних головоломок, що підтверджують транзакції, зроблені з використанням біткоіну. Ці перевірені транзакції згодом додаються до блокчейну Біткоіна як частина “блоку” (блокчейн – це ланцюжок таких блоків).
Майнінг біткоінів є невід’ємною частиною мережі Біткоін, оскільки він означає, що транзакції, які здійснюють користувачі мережі, можуть бути перевірені іншими користувачами. Інакше кажучи, для ведення бухгалтерської книжки не потрібна централізована сторона, наприклад, банк. Оскільки головна книга блокчейну розподілена між усіма “вузлами” мережі, будь-хто може підтвердити факт транзакції. Це запобігає вигадування шахраями транзакцій, оскільки кожен користувач має точну версію бухгалтерської книги.
Змінити дані в будь-якому блоці бухгалтерської книги буде дуже складно – для цього потрібно змінити бухгалтерську книгу на більш ніж половині комп’ютерів у мережі (або контролювати більше половини обчислювальних потужностей у мережі) і зробити це протягом перевірки блоку, яка становить близько 10 хвилин. Враховуючи, як дорого було б отримати стільки обчислювальної потужності, бухгалтерська книга досить безпечна. Купити свої перші монети можна на біржі https://www.bybit.com/uk-UA/.