В яких ситуаціях можна обійтись без тендера?

Навіть не зовсім досвідчені підприємці чітко розуміють що таке тендер, для чого він потрібен і як його можна отримати. Сама система проведення торгів з метою пошуку найкращого підрядника – це не тільки можливість зекономити, а ще й реальний шанс знайти підприємця, який запропонує послуги високого рівня кості і велику швидкість виконання поставлених завдань.

Тендери можуть об’являти як державні установи, так і приватні особи, які мають намір отримати послугу. Більш детально про те як працює система закупівлі товарів шляхом торгів, як відбираються кандидати і тому подібне можна дізнатися на сайті www.ueex.com.ua.

Коли можливо обійтись без тендера?

Не дивлячись на те, що система торгів користується в багатьох країнах серйозним попитом, використовувати її на постійній основі не обов’язково. Іноді бувають ситуації, коли є можливість отримати послуги без участі в аукціонах і довгого процесу пошуку підрядника, який запропонує найкращі умови.

Без тендера можна обійтись в таких випадках, як:

  • Обмежений термін часу – якщо є певна задача, яка потребує бистрого вирішення, звертатися до системи торгів не завжди є правильним кроком. Тобто, компанія потребує декількох десятків нових комп’ютерів, які потрібні їй протягом одного тижня. В такій ситуації більш розумним рішенням було б знайомство з найкращими постачальниками подібних послуг без оголошення тендеру. Звичайно, є вірогідність що компанія заплатить трішки більше, але коли головною умовою є термін виконання роботи це є більш розумний варіант. Аукціон – це довгий процес, який потребує часу на оформлення документації, знайомство зі всіма учасниками, вибір найкращих кандидатури і тому подібне.
  • Невеликий обсяг робіт – коли мова йде про будівництво моста, або ж реставрацію парку відпочинку, тендер є обов’язковою умовою. Але якщо мова йде про пошук бригади для косметичного ремонту офісу, то робити це за допомогою тендера не завжди є сенс. Особливо, коли є величезна кількість дрібних компаній, які пропонують виконувати таку роботи за невелику суму та з високою якістю.
  • Наявність перевіреного виконавця – це частіше стосується закупівлі товарів одного характеру. Наприклад, підприємство стабільно, один раз на місяць закупляє якусь продукцію для офісів. Якщо мова йде про приватну організацію, то є сенс стабільно працювати з одним постачальником і без сторонніх ресурсів і площадок для проведення тендерів проводити подібні закупівлі.

Тут же варто зазначити, що в випадку з державними організаціями ситуація інша. Установа, яка знаходиться на державному забезпечені зобов’язана проводити всі закупки за допомогою системи тендерів.

Причин цьому є декілька:

  • Контроль – таким чином Держава може контролювати, в які галузі направляється їх фінансування, та аналізувати вірогідність проведення махінацій і корупційних схем;
  • Економія – будь-яка бюджетна організація має за мету економію коштів. Оголошення тендеру та пошук виконавців таким чином дає можливість знайти надійного і недорогого постачальника;
  • Звітність – наявність архіву, в якому зберігаються всі тендери, незалежно від суми, термінів та інших критеріїв значно спрощує процес звітності за витраченими фінансами.

Якщо ж людина має бажання більш детально ознайомитися з тендерами, біржами, торгами, зробити це можна тут https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/. Інформація знаходиться в вільному доступі і кожен має можливість отримати відповіді на своє запитання.

Записи створено 183

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх