Що таке HODL?

Термін “HODL” – це неправильне написання слова “hold” із повідомлення на форумі Bitcointalk 2013 року, яке стало мемом про біткоін/криптовалюту. Хороший спосіб думати про це і люди думають про це з моменту створення оригінального повідомлення, це “Hold On for Dear Life”. Або, можливо, у загальному сенсі: “Тримайся життя під час криптовалютних злетів і падінь” (не фіксуючи прибуток “на максимумі” і не панічно продаючи “на мінімумі”).

Основна концепція оригінального повідомлення: “Якщо ви знаєте, що не хороший трейдер, тоді ви можете HODL через низхідний тренд, щоб не помилитися з ринком”. Основна концепція того, що HODL став означати: “Криптовалюти волатильні, але довгострокова траєкторія була висхідною, тому, якщо ви триматиметеся волатильності, ви будете винагороджені в майбутньому; тому не продавайте!”. Купити монети можна на https://www.bybit.com/kk-KZ/

Пост про HODL проти реальності HODLінгу

Хоча в оригінальному пості є певна логіка, термін HODL – це до певної міри жарт/мем, і так було з самого початку. По-перше, він був написаний п’яним трейдером на початку ведмежого ринку. По-друге, з погляду логіки, якщо HODL на тимчасовій короткостроковій корекції часто є гарною грою, а HODL на підйомі під час бичачого ринку може бути відмінним ходом, то HODL протягом тривалого ведмежого ринку навряд чи коли-небудь буде ідеальним ходом.

Ідеальний хід у низхідному тренді – продати хоча б частину свого пакета, як тільки довгострокові технічні індикатори явно вказують на низхідний тренд, а потім знову купити, коли тренд розгорнеться. Аналогічним чином, не фіксувати прибуток на історичному максимумі (наприклад, на максимумі, який двічі протестували і не досягли), як правило, не є ідеальним кроком.

Тим не менш, сам пост багато в чому охоплює сказане вище. Пост натякає на те, що хоча “ідеальним” ходом може бути продаж, коли припливи та відливи повертаються проти нас, а потім покупка, коли все знову виглядатиме весело, ті, хто не може, не довіряє собі чи не хоче, завжди можуть “просто HODL” і купувати на падінні в надії на майбутню винагороду. У результаті, як зазначає GameKyuubi, коментатор, який створив цей мем, HODL може виявитися надійною довгостроковою стратегією для тих, хто знає, що вони не є професійними трейдерами, здатними здійснювати такі ідеальні угоди.

Зрештою, щодо основних криптовалют історія каже нам, що ті, хто готовий до HODL навіть на довгих ведмежих ринках, найімовірніше, згодом будуть винагороджені за свою стійкість. Тим часом, ті, хто продає, ризикують помилитися у виборі часу на надзвичайно волатильних, цілодобово і криптовалютних ринках, що швидко рухаються. Якщо ви хоча б раз упустите 10-кратний чи 30-кратний прибуток, або якщо така угода піде проти вас, повернутися назад буде дуже складно. Почніть формувати свій портфель вже сьогодні на біржі https://www.bybit.com/uk-UA/.

Записи створено 195

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх