Коли краще купувати пиломатеріали?

Пиломатеріали — затребуваний матеріал для різного виду будівництва. Являють собою вироби з деревини, для отримання яких колоди розпилюються у напрямку вздовж волокон. Найпопулярніші види пиломатеріалів робляться з хвойних порід дерев. Деревина без вад продається на торги Прозорро Sale.

Зима — найкращий час для закупівлі пиломатеріалів: чому?

У зимовий час попит на пиломатеріали знижується. Адже мало хто наважиться проводити будівельні роботи при екстремально низьких температурах. Відповідно, ціни на подібні товари, в цей період як правило, не ростуть.

Взимку краще купувати не тільки брус і колода, а й обрізну дошку. За технологією, заготовки сосни перед розпилом повинні перезимувати в кругляк. За рахунок цього відбувається виморожування вологи. Такий метод обробки робить деревину невразливою для бактерій і виключає її посиніння.

Матеріали зимової заготовки — запорука міцного і рівного зрубу

Зима — не тільки кращий сезон для покупки пиломатеріалів, а й для їх заготівлі. Зимова деревина має ряд істотних переваг: Висока якість матеріалів зимової заготовки. Взимку сокодвижение в деревах сповільнюється. Пори закриваються, за рахунок чого стовбури стають міцнішими. В результаті — деревина краще тримає форму і менше піддається деформації.

  • Рівний зруб. Завдяки поліпшеній якості «зимової» деревини зруб буде лягати щільно, більш рівномірно осідати.
  • Невразливість для грибка і цвілі. Як вже говорилося, взимку пори деревини закриті. Це не дає потрапляти спорах грибка і цвілі у внутрішню структуру.

Немає розтріскування і закручування. Закриті пори деревини в зимовий час мають ще один плюс. Вони перешкоджають розтріскування і закручування пиломатеріалів. Літні заготовки часто страждають цим дефектом, оскільки в цей час в деревині пори відкриті. Волога випаровується нерівномірно в верхніх і нижніх шарах. В результаті пиломатеріали виходять не такими якісними, як зимові.

Відсутність жуків—древоточцев. Взимку в деревині повністю відсутні паразити і жуки—точильники. Тому якість заготовок найкраще в холодний період.

При покупці пиломатеріалів важливо звертати на їх зовнішній вигляд. Деревина повинна бути міцною, однорідною за кольором, без слідів ураження гниллю або жуками—червицями. На дошках і брусах не повинно бути гнилі. Її не складно визначити по розщеплених волокон в місці ураження, а також по зміні кольору відтінку, який може варіюватися від кремового і бурого до зеленуватого і синюватого. Якісна деревина в Україні — шукати тут https://sale.uub.com.ua/news/formuvannya-rynku-zemli-v-ukraqini-novyny-vid-uub.

В деяких випадках під маркою здорового зеленого матеріалу аферисти можуть продавати людям дошки і бруси з сухостою або горельніков, які в місцях вирубки ураженого лісу оптом закуповуються досить дешево. Мертва деревина зовні може не відрізнятися від якісної пилопродукции, але подібний пиломатеріал набагато гірше за основними фізичними властивостями, часто заражений шкідниками і куди менш довговічний в цілому.

Записи створено 183

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх