Як правильно працювати в системі ПроЗорро

З кожним роком, кількість людей, зацікавлених у використанні системи ПроЗорро стає ще більшою. Сама ж система ProZorro почала активно працювати в 2015-му році. На момент створення, механізм мав лише одне призначення – контролювати проведення закупівель організаціями та структурами, що використовують державні кошти.

Це можуть бути навчальні заклади, лікарні, адміністративні об’єкти, й організації, що отримують повне або ж часткове фінансування від держави. Тому, щоб знизити корупційну складову було прийняте рішення про запуск нової системи, щоб буде контролювати всі закупівлі на найвищому рівні.

Згодом, в системі почали з’являтися й інші напрямки з торгами, до яких можна віднести і реалізацію деревини. Лісні господарства були зобов’язані реалізувати лісну сировину саме через систему ПроЗорро, що також значно знизило рівень корупції в цій сфері. Сьогодні, ви маєте змогу перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kuplu-les-kruglyak-na-elektronnom-auktsione-prozorroprodazhi й переглянути всі актуальні лоти з сировиною.

Тб “українська енергетична біржа” – це електронний майданчик, який ви можете використовувати для того, щоб мати доступ до таких лотів та відправляти свої заявки на участь в подібних торгах.

Як працює система ПроЗорро

Почати варто з того, що самі торги проходять виключно в онлайн-режимі. Всі оголошення про проведення торгів державною установою або ж приватною компанією, повинні включати в себе три основних пунктів:

  1. Вартість – це початкова сума, з якої повинні починатися всі пропозиції. В залежності від обраного формату аукціону, в процесі проведення торгів учасники можуть занижувати або навпаки завищувати свої пропозиції;
  2. Предмет закупівлі – мова йде про назву та детальний опис того предмету або ж об’єкту, що виставляється на торги. Сюди можна віднести інформацію про стан самого предмету, його географічне положення, характеристики та інша інформація;
  3. Вимоги до учасників – в цьому пункті повинна бути інформація про перелік документації, досвід, кваліфікації, приклад оформлення пропозиції, внесення гарантійного внеску та інші моменти, з якими повинен ознайомитися користувач.

Потенційні учасники можуть дізнатися про старт торгів на сайті електронного майданчика або ж за допомогою налаштованої розсилки.

Вже після того, як всі три етапи аукціону підходять до кінця, система автоматично розкриває всі пропозиції. Це означає, що інші учасники можуть ознайомитися з заявками всіх користувачів, в тому числі й переможця. При цьому, система автоматично не розкриває назви та детальну інформацію про учасників.

Яким повинен бути звіт про укладений договір в системі ПроЗорро

Проведення основного етапу електронних торгів – це лише перша частина, яка повинна бути обов’язково бути закріплена підготовкою відповідного звіту про укладений договір в системі ПроЗорро. Більш того, він повинен бути оприлюднений в той день, коли було укладено сам звіт, що є обов’язковою умовою.

Варто нагадати, що є також і звіт про виконання договору і на його публікацію дається вже три дні, починаючи з того моменту, як були виконані всі зобов’язання обох сторін. Три дні також дається і на формування звіту про розірвані домовленості, коли угода не були виконана жодною з сторін.

Для того, щоб звіт про укладений договір вважався активним, він повинен містити відповідну інформацію. Мова йде про такі пункти, як:

  • Цінові пропозиції, що надходили на розгляд від кожного з учасників торгів;
  • Детальний опис предмету договору, незалежно від того, чи то послуга чи якийсь товар;
  • Кількість користувачів, які подавали свої заявки та брали участь в боротьбі за лот;
  • Дата початку самого аукціону, укладання договору та вибору переможця в торгах;
  • Детальна інформація про переможця в торгах – варто вказати ФІО, назву компанії, адресу, географічне положення й іншу інформацію, що є обов’язковою;
  • Кінцева сума, що була зазначена в договорі, підписаному обома сторонами;
  • Дата укладання кінцевих домовленостей та підписання угоди між замовником та постачальником.

Не варто забувати про ситуації, коли умови договору можуть не виконуватися. У випадку розривання домовленостей, потрібно чітко розписувати всі підстави та причини, чому було прийняте таке рішення. 

Окремо, в звіті повинна прописуватися інформація про документи, які надсилалися до розгляду учасниками та переможцем. Перш за все, це стосується тих документів, в яких мова йде про підтвердження кваліфікаційного рівня учасника.

Що стосується самого процесу формування та підготовки звіту, то все це дуже просто та зручно робиться в системі ПроЗорро, де для цього є навіть окремий розділ, що має назву “Звіт про укладений договір”.

Записи створено 183

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх