На сучасному етапі проводяться аукціони з продажу землі в Україні. Але, як і останній рік, українці з жаром обговорюють всі тонкощі відкриття ринку по землі. До єдиної думки до цих пір не прийшли компетентні фахівці аграрної сфери. У липні поточного року багато питань знайдуть свої відповіді, з цього часу фізичні особи матимуть право купувати земельні ділянки. Щоб створити справедливу продаж чи купівлю ділянок у влади також повинні прислухатися до точки зору власників земель, адже вони є господарями величезної частиною посівних земель України.
Особливості процедури аукціонів
Дуже переконливим аргументом за старт роботи по землі в країні виступає не обмежена торгівля аграрними площами. Володіння конституційними правами на розпорядження особистим майном без обмежувальних рамок – важлива складова для країни з демократичними засадами.
Відмінності на ринку землі України були завжди. Жителі сіл, які за часів СРСР здійснювали роботу в колгоспах, стали власниками наділів землі, які дають гарантії безперервності обробки полів. У селян з’являється більше вигоди ніж у міського населення. Завдяки такому збігу обставин перші можуть займатися господарством або здавати угіддя в оренду, що не втрачаючи цього капіталу. Для забезпечення справедливості в діяльності с/г сектору, а також дотримання прав, передбачених в Конструкції для всіх громадян підписаний Закон № 552.
Вже з 1 липня 2021 без зазначення місця постійного проживання кожна людина, яка є громадянином України, має право отримати в володіння земельний наділ до ста гектарів. Покупку земельних наділів можна буде здійснити у приватних осіб, поки що про продаж землі держави або комунального муніципалітету мови не ведеться.
Обранці народу зараз зайняті питанням реалізації с/г землі через цифрову систему Прозорро.Продажі. Вона організовує реалізацію земельних угідь без хабарів і безперервний дохід від сектора для державного бюджету, і забезпечує ефективне регулювання ресурсом землі. Більше інформації на сайті УУБ https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/.
Лише при діяльності спеціальних цифрових платформ реалізація активів держави і місцевого комунального спільноти в Україні здійснюється в умовах чесності і порядності. Система електронних торгів Prozorro.Sale не проводить операцій з ознаками нечесних схем і махінацій. Діючи вже більше 4,5 років і за рахунок прозорих процедур привнесла в держбюджет фінанси в сумі 37,7 млрд. грн. Впровадження торгів по землі на Прозорро.Продажі – це очікуваний крок уряду України.