Нинішні міжнародні тенденції розвитку будь якого ринку диктують умови створення майданчиків, котрі будуть виступати в якості суб’єктів забезпечення прозорої торгівлі. У напрямку енергоресурсів та їх закупівель вже існує надійна товарна біржа, яка стала організатором онлайн-аукціонів за аналогами Європейських компаній. Такою товарно-сировинною біржою стала Українська енергетична біржа.
Однак розповідати про всі можливості даної структури ми не будемо. Наша увага була направлена на збір інформації щодо створення на базі сервісу навчального центру. Отож ми розібрались та підготували корисний матеріал, в якому повідомимо вам мету та основні завдання, які встановила адміністрація УЕБ для свого навчального центру.
Мета організаторів
Створення навчального центру було обумовлено впровадженням корисних матеріалів, які допоможуть зробити процедуру торгів більш якісною та комфортною. Оскільки лише в 2019 році було створено нову систему торгів, люди ще не встигли опанувати цей напрям на сто відсотків. Саме для реалізації цих планів було створено навчальний центр УЕБ.
В результаті проходження навчання, адміністрація намагається випустити із центру професійних спеціалісті в сфері біржової торгівлі енергетичної галузі. В Україні такі фахівці будуть цінуватись тривалий час, оскільки цей напрям лише розпочав свою нову сторінку в історії.
Завдання центру
Серед основних задач для осягнення позитивного результату створення цього центру, налічують наступні:
1. Підготовку висококваліфікованих спеціалістів, які зможуть влаштуватись на роботу до кадрів будь яких енергетичних компаній України. Які зможуть забезпечувати якісну участь сторін енергетичного ринку під час проведення електронних торгів на електронних майданчиках.
2. Підготовку брокерів та робітників товарних бірж, які забезпечують учасників онлайн-аукціонів корисною інформацією, щодо інформування про ринкові ціни на природний газ (www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/) тощо.
3. Сформування та супроводження розвитку нових підходів до реалізації біржових аукціонів на ринку електричної енергії, а також на інших ринках які перетинаються із сегментом енергетичної галузі. При цьому орієнтація спеціалістів буде сформована на прикладі провідних світових компаній.
4. Сприяти розвитку українського співробітництва з європейськими колегами, інтеграції світового досвіду до українського ринку та створення здорової конкуренції на європейському ринку послуг.