Купівля електроенергії на аукціонах УЕБ

Після того, як в Україні запрацював енергетичний ринок, його учасники отримали можливість купувати та продавати електроенергію через електронні аукціони на біржі. Торги проводяться на спеціальних майданчиках, таких як Українська енергетична біржа. На сьогоднішній день вона є єдиною в Україні для проведення таких операцій. Більш детально про роботу УЕБ можна дізнатись за посиланням: www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kupit-elektroenergiu-na-birzhe-ukrainskaya-energeticheskaya-birz/.

Як працює енергетична біржа

Енергетична біржа по своїй суті є товарною біржею, а електроенергія – товаром. Сучасні товарні біржі в країнах з розвиненою ринковою інфраструктурою – складний інструмент регулювання та самонастроювання економіки. Предметом торгівлі на таких біржах є не тільки товар, а в більшій мірі терміновий контракт на нього. Основна мета операцій – отримання прибутку від цінових коливань контрактів (спекуляція), а також зниження ризику цінових коливань на ринку реального товару за допомогою строкових контрактів (хеджування).

Товарна біржа – лише один з допоміжних інститутів сфери обігу, який в країнах з розвиненою ринковою економікою обслуговує переважно посередницькі та торговельні організації. В Україні ж на початку 90-их рр. біржа стала уособленням та найбільш визнаною формою функціонування вільного ринку. Становлення й подальша еволюція вітчизняного біржового руху відбувалася таким чином, що українські біржі перетворилися в оригінальні ринкові інститути, не мають повних аналогів в сучасній світовій практиці. Але в останній час вони трансформуються, згідно світових т європейських стандартів.

Чому купувати електроенергію через біржу вигідно

Товарні біржі, як показує закордонний досвід, включившись в процеси ринкових перетворень, здатні забезпечити державі надійну основу та механізм для ціноутворення на товарному ринку. Таким чином, відтворення біржової торгівлі товарами здатне стати поштовхом до економічного зростання. Це стало однією із причин створення відкритого енергетичного ринку в Україні.

Торгівля через електронні аукціони УЕБ дозволила залучити як можна більше покупців та продавців. На біржі формуються чесні ринкові ціни на основі попиту та пропозиції. Це дозволяє створити відкритий ринок, вільний від монополії та зловживань.  

Записи створено 189

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх