Аукціони Прозорро.Продажі та купівля-продаж лісу

Відомо, що на підприємствах лісозаготівлі та продажу деревини, була проблема корупції. Лісгоспи держави , коли укладали договори напряму, занижували ціну на сировину. Часто проводились схеми махінацій, за які організатори приймали “дяку”. Але це не було вигідним для лісового господарства. Підприємства несли величезні збитки. В лютому 2020 року почали функціонувати торги деревини в системі Прозорро.Продажі. Процес купівлі-продажу почав функціонувати прозоро та зрозуміло для громадян. Протягом цього часу вже помітно ефективні результати діяльності системи. Також важливо зазначити й інші проблеми тодішньої системи продажу лісу.

  • непрозоре визначення розцінок на деревину, штучне завищення собівартості заготовленої сировини;
  • навіть підписавши договір з лісгоспом, деревопереробні підприємства не отримують жодних гарантій, що привезений ліс буде належної якості. Те саме стосується і строків поставки – інша сторона може запросто не виконати умови угоди;
  • керівництво лісозаготівельних організацій навмисно приховувало від громадськості коли і які лоти виставлятимуться на продаж. Робилося це для того, щоб реалізувати конкретні партії лісу наперед обраним покупцям;
  • щоб не нести збитки, лісгоспи мають продавати абсолютно всю заготовлену деревину – навіть якщо її якість не відповідає установленим стандартам. Тож часто у складі одного лоту можна побачити різну сировину.

Торгівля проходить чесно та прозоро. Домовленості та схеми махінацій включенні в даних процедурах. Кошти, отримані за лоти, потрапляють до Держбюджету, а не до кишень зацікавлених громадян. Продемонстрованими на аукціонах можуть бути різноманітні породи дерев. Це м’яколистяні дерева та твердолистяні. Вони відрізняються за структурою, властивостями, мають різні цільові призначення.

Продаж лісу на електронних майданчиках

Завдяки Прозорро.Продажі, за лоти виставляється реальна ринкова ціна заготовленої деревини. Останні, років п’ять, можна побачити, що відбуваються онлайн-торги з метою реалізації або оренди комунального/державного майна. Таким чином, на аукціони виставляють нерухомість, земельні ділянки, банкрутське майно, транспортні засоби, активи малої приватизації, вагони “ Укрзалізниці” та багато інших. Тому, якщо у вас є бажання прийняти участь в розіграші лоту, переходьте за посиланням:https://megasale.com.ua/prodazh-lisu-na-vidkrytyh-auktsionah-dp-prozoro-prodazhi/.

Записи створено 183

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх