З кожним роком, кількість людей, зацікавлених у використанні системи ПроЗорро стає ще більшою. Сама ж система ProZorro почала активно працювати в 2015-му році. На момент створення, механізм мав лише одне призначення – контролювати проведення закупівель організаціями та структурами, що використовують державні кошти.
Це можуть бути навчальні заклади, лікарні, адміністративні об’єкти, й організації, що отримують повне або ж часткове фінансування від держави. Тому, щоб знизити корупційну складову було прийняте рішення про запуск нової системи, щоб буде контролювати всі закупівлі на найвищому рівні.
Згодом, в системі почали з’являтися й інші напрямки з торгами, до яких можна віднести і реалізацію деревини. Лісні господарства були зобов’язані реалізувати лісну сировину саме через систему ПроЗорро, що також значно знизило рівень корупції в цій сфері. Сьогодні, ви маєте змогу перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kuplu-les-kruglyak-na-elektronnom-auktsione-prozorroprodazhi й переглянути всі актуальні лоти з сировиною.
Тб “українська енергетична біржа” – це електронний майданчик, який ви можете використовувати для того, щоб мати доступ до таких лотів та відправляти свої заявки на участь в подібних торгах.
Як працює система ПроЗорро
Почати варто з того, що самі торги проходять виключно в онлайн-режимі. Всі оголошення про проведення торгів державною установою або ж приватною компанією, повинні включати в себе три основних пунктів:
- Вартість – це початкова сума, з якої повинні починатися всі пропозиції. В залежності від обраного формату аукціону, в процесі проведення торгів учасники можуть занижувати або навпаки завищувати свої пропозиції;
- Предмет закупівлі – мова йде про назву та детальний опис того предмету або ж об’єкту, що виставляється на торги. Сюди можна віднести інформацію про стан самого предмету, його географічне положення, характеристики та інша інформація;
- Вимоги до учасників – в цьому пункті повинна бути інформація про перелік документації, досвід, кваліфікації, приклад оформлення пропозиції, внесення гарантійного внеску та інші моменти, з якими повинен ознайомитися користувач.
Потенційні учасники можуть дізнатися про старт торгів на сайті електронного майданчика або ж за допомогою налаштованої розсилки.
Вже після того, як всі три етапи аукціону підходять до кінця, система автоматично розкриває всі пропозиції. Це означає, що інші учасники можуть ознайомитися з заявками всіх користувачів, в тому числі й переможця. При цьому, система автоматично не розкриває назви та детальну інформацію про учасників.
Яким повинен бути звіт про укладений договір в системі ПроЗорро
Проведення основного етапу електронних торгів – це лише перша частина, яка повинна бути обов’язково бути закріплена підготовкою відповідного звіту про укладений договір в системі ПроЗорро. Більш того, він повинен бути оприлюднений в той день, коли було укладено сам звіт, що є обов’язковою умовою.
Варто нагадати, що є також і звіт про виконання договору і на його публікацію дається вже три дні, починаючи з того моменту, як були виконані всі зобов’язання обох сторін. Три дні також дається і на формування звіту про розірвані домовленості, коли угода не були виконана жодною з сторін.
Для того, щоб звіт про укладений договір вважався активним, він повинен містити відповідну інформацію. Мова йде про такі пункти, як:
- Цінові пропозиції, що надходили на розгляд від кожного з учасників торгів;
- Детальний опис предмету договору, незалежно від того, чи то послуга чи якийсь товар;
- Кількість користувачів, які подавали свої заявки та брали участь в боротьбі за лот;
- Дата початку самого аукціону, укладання договору та вибору переможця в торгах;
- Детальна інформація про переможця в торгах – варто вказати ФІО, назву компанії, адресу, географічне положення й іншу інформацію, що є обов’язковою;
- Кінцева сума, що була зазначена в договорі, підписаному обома сторонами;
- Дата укладання кінцевих домовленостей та підписання угоди між замовником та постачальником.
Не варто забувати про ситуації, коли умови договору можуть не виконуватися. У випадку розривання домовленостей, потрібно чітко розписувати всі підстави та причини, чому було прийняте таке рішення.
Окремо, в звіті повинна прописуватися інформація про документи, які надсилалися до розгляду учасниками та переможцем. Перш за все, це стосується тих документів, в яких мова йде про підтвердження кваліфікаційного рівня учасника.
Що стосується самого процесу формування та підготовки звіту, то все це дуже просто та зручно робиться в системі ПроЗорро, де для цього є навіть окремий розділ, що має назву “Звіт про укладений договір”.